Škocjan 51, 8275 Škocjan, tel.: 07 38 46 600 os-skocjan@guest.arnes.si

V četrtek 18. 1. 2024 nas je na naši šoli obiskalo društvo Sonček iz Novega mesta. Učencem prve triade in predšolskim otrokom iz vrtca so zaigrali lutkovno predstavo Veveriček posebne sorte, pisateljice Svetlane Makarovič. Pravljica govori o veveričku, ki je navkljub svojim telesnim omejitvam odkril v sebi čudovite talente. Razvil jih je do te mere, da je postal v njih izvrsten. Zavedamo se koliko truda, volje, moči in vztajnosti so morali uporabniki in zaposleni vložiti, da je nastalo vse videno, slisano in obcuteno … Z zaigrano lutkovno predstavo so nam polepsali dopoldan in zgradili smo lep most povezovanja. Zavedanje v mislih, da nas drugačnost bogati in da smo kljub različnosti med seboj si enaki, pa bomo na naši šoli še naprej z veseljem gojili skozi strpnost, sprejemanje in kar je najpomembnejse, skozi storjena –  dobra dejanja.

Zapisala učiteljica, Ana Božič.

(Visited 68 times, 1 visits today)
Dostopnost